بهبود عملکرد خودرو با ریمپ ایسیو

در ماشین های امروزی، تراشه ECU یک مکانیزم مهمی از ماشین شماست و نقش جالبی را در بازسازی واحد کنترل موتور  خودرو ایفا می کند. بطور مکانیکی، هدف اصلی ECU، ایجاد جریان صحیح هوا و سوخت در داخل وسیله نقلیه شما، تولید فشار بالا و بهبود عملکرد آن در قالب شتاب و بازده سوخت است. برداشتن واحد کنترل موتور بطور کامل عملکرد موتور را تغییر می دهد و شما را قادر می سازد تا کار خود را با توجه به نیازهای خود تعیین کنید.

دلایل تغییر در واحد کنترل موتور خودرو

در حال حاضر این سوال ممکن است در ذهن شما ایجاد شود که چرا یک فرد نیاز به تغییر واحد کنترل موتور خودروی خود را دارد؟ پاسخ به این سوال می تواند لذت بردن از قدرت پنهان ماشین تان را شامل گردد. شما باید از عملکرد ECU مطلع شوید، بنابراین ممکن است به عنوان قلب موتور نصب شده در ماشین شما تعریف شده باشد و عملکرد اصلی آن کنترل اجزای مختلف کار در حین رانندگی است. تنظیمات این اجزا براساس مکانیزم ماشین تعیین می شود تا عملکرد صحیح را به راننده آن ارائه دهد.

عملکرد موتور و ریمپ ایسیو
عملکرد موتور و ریمپ ایسیو

این تنظیم اساسا با توجه به شرایط آب و هوایی و رانندگی که در کشورهای مختلف در سراسر جهان غالب است، تعیین می شود. به عنوان مثال بسیاری از عاشقان خودرو رانندگان نرمالی هستند، در حالی که هنگام خرید ماشین مورد علاقه توجه خود را به سمت همه حوانب معطوف نمی کنند، چرا که نیاز اصلی خود را از ماشین خود را به کارایی سوخت و ادغام ویژگی های معاصر و ویژگی های ایمنی می دانند.

در حالی که از سوی دیگر علاقمندانی هم وجود دارند که دنبال خودروئی هستند تا بتوانند با توجه به خواسته های خود، با استفاده از تمام توان، از آن استفاده کنند. اما، همانطور که پیداست همه این پتانسیل ها در خودرو پیکربندی نشده اند، آنها در قاره خود رانندگی می کنند، نمی توانند از رانندگی خود با توجه به آرزوی خود لذت ببرند. امروزه با تغییر ECU ، تنظیمات اجزای مختلف را با کمک یک تراشه کوچک که می توانند موجب خلاصی از این مشکل شوند را تعریف می کنند که این فرایند طی پروسه ریمپ ایسیو ( ECU Remappin ) انجام می گیرد.

در طی بازسازی، تراشه یا نرم افزار جدید در پورت سریال ماشین برای بازنویسی تنظیم موتور با کد جدید ذکر شده در نرم افزار پیکربندی شده است. فرایند انتقال مجدد تقریبا برای هر دو نوع بنزین و دیزل مشابه است.

مزایای ریمپ ایسیو:

ریمپ ایسیو مزایای فوق العاده ای را بهمراه دارد که به اجمال چنین است:

افزایش قدرت و عملکرد

 ریمپ ایسیو و بازسازی ECU موجب بهبود قدرت و بهره وری سوخت ماشین شما می شود. جالب است بدانید که تجدید ساختار نوع دیزلی نسبت به نوع بنزین بسیار بهتر است. بهره وری سوخت بهبود می یابد، زمان های احتراق بهبود یافته و بهینه سازی عملکرد کلی خودرو شما بهینه می شود.

تنظیمات و بهبود شاخص های دیگر

 بازسازی ECU تنها در تعیین تنظیمات موتور محدود نمی شود بلکه همچنین به تعیین تنظیمات اجزای مختلف مانند سیستم اگزوز، سیستم ترمز و غیره اشاره دارد. از آنجا که برای بهبود عملکرد موتور، اجباری است که این اجزای سازنده نیز باید با توجه به تنظیمات موتور برای ارائه پاسخ بهتر، سازگار باشند.

مواردی در ارتباط با ریمپ ایسیو

  • همیشه ترجیح بدهید تا ریمپ ایسیو توسط مرکزی انجام گیرد که ضمانت قابل توجهی در مورد خدماتش ارایه می دهد.
  • قبل از نصب تراشه در ECU اطمینان حاصل کنید که سازگار با ماشین و موتور آن است.
  • بهتر است خودرویی را که دارای موتور توربوشارژ در هر دو نوع بنزین و دیزلی است، دوباره طراحی کنید.
  • اگر چه ترمیم و ریمپ ایسیو در بیمه وسیله نقلیه تاثیر نمی گذارد، اما بهتر است که شرکت بیمه خود را در مورد آن اطلاع دهید تا دستورالعمل ها براساس استانداردهای تعیین شده در کشور شما اجرا شود.
  • قبل از تجدید نظر در ایسیو، و انجام فرایند ریمپ ایسیو اطمینان حاصل کنید که سایر اجزای خودروی شما نیز در شرایط مناسب برای پاسخ بطور همزمان به تنظیمات تغییر یافته است.

به سادگی می توان گفت که روند انتقال مجدد و بازآفرینی واحد کنترل موتور در ایجاد سرعت و رفع سایر محدودیتها در تمامی انواع اتومبیل ها جهت تسهیل لذت بردن صاحبان خودرو از پتانسیل های کامل ماشین خود با هزینه ای معقول توسط ریمپ ایسیو قابل پیاده سازی است.

2 thoughts on “بهبود عملکرد خودرو با ریمپ ایسیو

  1. ممبر تلگرام

    مرسی خیلی خوب بود

  2. سلام سپاس از زحمات بی کران شما در راستای مدیریت بهتر و محتوی بسیار با کیفیتتان

ارسال دیدگاه